>

شما احتمالا با سکه های مدالیون آشنا هستید ! اگر هم آشنا نشده اید که لازم هست اعلام کنم مدال یادبود به سکه هایی گفته می شود که خصوصیات سکه رایج (خرج شدنی) را دارد مثلا اندازه ، طرح ، تاریخ ، تصویر و… ولی سکه رسمی نیستند که خرج بشوند و بیشتر کلکسیونری هستند  و به عنوان یادگار رویدادهای مهم ، مناسبت های مذهبی و سیاسی خاص و یا گرامیداشت چهره های علمی و فرهنگی و تاریخی هر کشور ضرب می شوند.

ویژگی ها و موارد کاربرد این سکه ها :

 

  • – ابداع توسط خانه سکه ایران و انتخاب گروه به عنوان کارآفرین برتر صنایع دستی ایران
  • – قابلیت اجرای بناء تاریخی و مذهبی و پرتره شخصیتهای معروف ملی و یا تاریخی
  • – وزن مناسب و قطع بزرگ و جنس طلا ارزش کار را چندین برابر می کند.
  • – هر بسته داری ضمانتنامه می باشد که موجب ایجاد اطمینان خاطر مضاعف برای مشتریان می گردد.
  • – نقش هنر که زیبایی و ارزش نهایی محصول را چند برابر میکند
  • – امکان ویژه تولید سکه های یادبود با طرح های درخواستی با بهترین کیفیت در کمترین زمان ممکن
  • – انحصار در تولیدو محدود بودن آن باعث کمیاب و نایاب شدن سکه های تولید شده به مرور زمان خواهد شد

آقای مهندس حمید امیرسمساری مدیرعامل گروه اف پی دی بر اساس دعوت مستقیم جناب رحیم پرنیا مدیریت و مالک مجموعه معظم خانه سکه ایران برای دیدار وگفتگو دعوت شده بودند که در همان روز  از محصولات تولیدی این مجموعه و تولیدات خاص ثبت شده در موزه تمبرهای طلا و نقره ایران نیز بازدیدی داشتند .

موزه تمبرهای طلا و نقره محل جذابی است که به گفته خود مالکین موزه : در موزه تمبرهای طلا و نقره ایران قصد دارند در کنار سایر بخش ها مثل مشاهیر ایران و جهان و چهره های ماندگار ، سکه های سازمانی،حیات وحش،تمبرهای رسمی ایران و سایر کشورها،بخش کارافرین های بزرگ رو نیز آغاز کرده و پرتره کلکسیونی آنها رو تولید کنند.

در جلسه ای که با جناب پرنیان گذشت جدای از اینکه به مسائل مهمی همچون اقدام خاص و ویژه در تولید طلا به شکل مدالیون در این ابعاد و انحصاری بودن تولیدات و اقدامات برون مرزی و ثبت سفارشات از کشورهای خاورمیانه ای داشته اند پرداخته شد به یک نگاه بسیار جذابی نیز اشاره شد و برای راه اندازی اتاق فکری در راستای توسعه وگسترش این مدل کسب  و کار پرداخته و این وظیفه را به عهده آقای مهندس امیرسمساری قرار دادند تا به عنوان یک بخش خصوصی در کنار این مجموعه تولیدی همکاری کرده و اتاق فکری را با حضور اساتید صنعت ، تولیدی ، بازاریابی ، فروش را گرد هم آورده  تا هم افزایی ایجاد شود.

 

گروه اف پی دی برای تولیدات پارکت با برند داچ فلور که به عنوان یک محصول ایرانی در داخل کشور که با مشارکت بزرگترین خط تولید پارکت لمینت در داخل کشور که دارای نشان استاندارد ملی و گواهینامه های بین المللی می باشد اقدام به تولید پارکت تحت لیسانس آر دی اف هلند نموده در نظر دارد تا برای نماینده های برتر اقدام به یک لوح نمایندگی منقش به لوگوی طلایی داچ فلور نموده و مقرر گردید در این رابطه نمونه هایی نیز از سوی مجموعه تهیه ، تولید و پیشنهاد گردد .

 

در این رابطه قرار است تا این لوایح طلایی در نمایشگاه میدکس تهران به کلیه نمایندگان تقدیم شده و همزمان با این نمایشگاه تمدید نمایندگی بشود  .

 

در پایان این نشست نیز تمبر طلای آستان آقا علی بن موسی الرضا از سوی موزه و به نمایندگی از طرح حرم رضوی به آقای مهندس حمید امیرسمساری اعطا شد و این تمبر نیز در دیوار افتخارات گروه اف پی دی ثبت شده و باعث افتخار این مجموعه است